Studentská Exhibice
Designu

Ventura Lambrate
12–17 Apríl 2016

O VÝSTAVĚ

EXHIBICE

Velké věci se dějí po malých kouscích a malé sousto může někoho nasytit i pobavit. To ví studenti z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, kteří upekli výstavní projekt, jehož hlavní ingrediencí je proces konzumace jídla.
Jídlo není jen společenskou aktivitou, ale také chvílí intimní. Studenti se zaměřili na nevšední sdílený okamžik, který prožívají dva lidé, když se navzájem krmí. Who first? tak není jen výstavou prezentující produkty spojené se stolováním, ale především interaktivní hrou pro dva. Návštěvníci tak mají možnost zažít tento křehký moment s pomocí výstředních nástrojů, které navrhli zlínští studenti a vyzkoušet si akt vzájemného krmení se špetkou dekadence. Napekli jsme tradiční české koláčky, abychom umocnili slavnostní atmosféru expozice.

Projekt Who first? reaguje po svém na slogan světové výstavy EXPO 2015 “Potraviny pro planetu, energie pro život” procesem skutečného krmení a zaměřením se na jednotlivce.
Kdo ochutná první?

FAKULTA

Fakulta multimediálních komunikací je jednou ze šesti fakult Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, které kromě umění pokrývají studium humanitních či přírodních věd, ekonomie a technologií. Na menu výstavy Who first? se podíleli studenti všech oborů Fakulty multimediálních komunikací - od grafického, oděvního a produktového designu, přes prostorovou a audiovizuální tvorbu i reklamní fotografii až po marketingové komunikace. Ve světě nás také znají, pravidelně totiž získáváme prestižní ocenení (Cannes Young Lions, Red Dot Award, Young Package, nebo Staged Design Award).
Je nám ctí, že můžeme být již počtvrté součástí Milan Design Week!

Naše předchozí projekty:

www.popupshow.czwww.aboutlayabouts.comwww.bitememilan.com